V lukratívnej časti Bratislavy v blízkosti Slavína vzniká nový rezidenčný projekt pod názvom Gledíčia Residence. Prináša kombináciu kvalitnej architektúry a technologických riešení v spojení s udržateľnosťou. Gledíčia residence prinesie 8 bytov vo vysokom štandarde a pre jej obyvateľov poskytne až 12 parkovacích miest v suteréne a 3 miesta v exteriéry. Projekt by mal byť dokončený v prvej polovici roka 2025, informuje v tlačovej správe Barbora Vincúrová z New School Communications.

Pokoj a zeleň v strede mesta

Gledíčia Residence má unikátnu polohu medzi historickými unikátmi Bratislavy – Bratislavským hradom, prírodným parkom Slavín a živou Štefánikovou ulicou. Nachádza sa medzi ulicami Vlčkova a Podtatranského, pričom najväčšou výhodou tejto lokality je nerušený pokoj, kvalitná architektúra, bohatá zeleň a absolútna občianska vybavenosť.

Súčasťou projektu je aj jedinečný strom, mohutná gledíčia trojtŕňová, po ktorej je projekt pomenovaný. Tento 150 ročný strom je symbolom ekologického prístupu, na ktorom je nový rezidenčný komplex založený. Developer sa rozhodol ísť o krok ďalej a nielenže zachoval tento vzácny strom, ale v rámci zdôraznenia prírodného ducha projektu pridal ešte tri ďalšie gledíčie.

„Od prvého dňa sme si dali za cieľ, aby náš projekt v čo najväčšej miere rešpektoval lokalitu. Od architektonického riešenia až po prístup k zeleni, Gledíčia Residence prinesie do tejto prestížnej štvrti veľmi kvalitné riešenia,“ hovorí Miroslav Šumský, projektový manažér Gledíčia Residence.

Parkovanie aj pre elektromobily

Projekt je dielom renomovaného architekta Vladimíra Ziga a nadväzuje na funkcionalistický charakter mestskej vily ako z prvej polovice minulého storočia. Ponúka osem jedinečných bytových jednotiek, vrátane strešného penthousu. Štandard bytov je kombináciou moderného dizajnu a precízneho spracovania kvalitných materiálov. K dispozícii bude podzemná garáž s deviatimi parkovacími miestami, a navyše terénne státie bude obsahovať štyri autonabíjačky.

Nová mestská vila ponúkne výhľady spojené s rozľahlými predzáhradkami a spoločnou okrasnou záhradou, ktoré vytvoria pohodovú rodinnú atmosféru. Výborné podmienky na oddych a športové vyžitie nájdete len pár krokov od vily, v neďalekom Horskom parku, zelenej oáze s jedinečnou flórou a faunou.

Očakáva sa, že hrubá stavba bude dokončená v druhom kvartáli budúceho roka a celý projekt by mal byť hotový na jar 2025. Predaj bytov je už spustený a záujemcovia o bývanie v Gledíčia Residence nájdu viac informácií na www.gledicia.sk.